KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8616181
*
nr 861 6181
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, Jac Edgren (1899-1980), 'Premie', 12x17
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 november 2013
kl 18:36:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 14:43:34
1
800 kr
25/11 17:46:15
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
*
Jac Edgren
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
nr 861 6181
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, Jac Edgren (1899-1980), 'Premie', 12x17
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 november 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 14:43:34 | 1 | 800 kr |
25/11 17:46:15 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49